UWAGA! Dołącz do nowej grupy Międzyrzecz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wysokie temperatury w Międzyrzeczu – apel o bezpieczeństwo


Nadchodzące dni przyniosą w Międzyrzeczu wyjątkowo wysokie temperatury, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Policja zwraca uwagę na konieczność szczególnej rozwagi oraz odpowiedzialności, zwłaszcza w kontekście dzieci, osób starszych oraz zwierząt. Warto zapoznać się z zaleceniami, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia groźnych sytuacji zdrowotnych związanych z upałami.

W obliczu zbliżających się upałów, Policja zwraca uwagę na niebezpieczeństwa związane z pozostawieniem osób lub zwierząt w zamkniętych samochodach. Nawet na krótki czas, wnętrze auta nagrzewa się bardzo szybko, co może prowadzić do przegrzania organizmu, a w skrajnych przypadkach – do tragicznych konsekwencji. Podczas upałów szczególnie narażone są dzieci i zwierzęta, dlatego ważne jest, aby nie zostawiać ich w samochodach.

W przypadku zauważenia osoby znajdującej się w niebezpiecznej sytuacji w samochodzie, mieszkańcy Międzyrzecza powinni reagować. Warto spróbować ustalić właściciela pojazdu, a w sytuacji zagrożenia niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112. Policja przypomina, że szybka reakcja może uratować życie. Podczas upałów ważne jest także dbanie o własne bezpieczeństwo, ograniczając przebywanie na słońcu, odpowiednio nawadniając organizm oraz pomagając sąsiadom, zwłaszcza tym starszym i samotnym.

Źródło: Policja Międzyrzecz


Oceń: Wysokie temperatury w Międzyrzeczu – apel o bezpieczeństwo

Średnia ocena:5 Liczba ocen:5


Zobacz Także