DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

W Międzyrzeczu przyszła kolej na US OPEN

US – dla kogo był gościnnie OPEN, a dla kogo okazał się „closed", kto wygrał szlema, kto tylko szlemika??? Bardzo często i tym razem również – ostatni turniej rozegrany 16.08.2014 z cyklu WIELKI SZLEMIK 2014" przyniósł wielkie i ostateczne zmiany w klasyfikacji.

I nie tylko – bo po raz pierwszy mieliśmy poważne problemy z pogodą (co zdarza się raczej rzadko) – zważywszy na układy STZ IKA z „pogodynką" :) Było słońce – uśmiech i radość, oraz deszcz – łzy i smutek (uczestników). Tak w skrócie można podsumować to, co działo się na ostatnim turnieju US OPEN w Międzyrzeczu.

Ale po kolei. Dla 5 uczestników kategorii Tenis 10 – „zielonej" słońce świeciło przez cały czas. Szczęśliwcami okazali się Helenka i Piotruś Stach, Piotruś Grobelny, Remik Biłous i Jeremiasz Topolewski, którzy za sam udział w turnieju otrzymali złote medale, dyplomy i cudowne prezenty od organizatora.

Kategoria Tenis 10 – „ pomarańczowa" to dominacja lidera klasyfikacji – Janka Bielewicza- Dubiec, który wygrał wszystkie swoje 3 mecze i tym samym dopisał sobie 180 pkt. za zwycięstwo w US Open, stając się Mistrzem Wielkiego Szlemika 2014 (po raz drugi z rzędu). GRATULACJE! Drugie miejsce w klasyfikacji zajął: Marcin Milewski, 3 miejsce Róża Trochanowska, 4 Diana Fiedorowicz, 5 Kacper Kaczmarek, 6 Wiktora Najderek.
Kategoria do lat 12 – to największe i najbardziej sensacyjne rozstrzygnięcia US Open!!! Ani Mateusz Runge, ani Jędrek Klimaszewski nie brali takiego scenariusza pod uwagę: Jędrek zagrał dobrze i wygrał US Open (dopisał sobie 180 pkt.), Mateusz zajął miejsce 4 (dopisał 80 pkt.) i co? Mieliśmy dwóch uczestników z 580 pkt. po 4 turniejach. Organizator zatem zarządził dogrywkę – super tiebreak. W decydującym meczu wygrał Jędrek Klimaszewski 10/5 i został Mistrzem Wielkiego Szlemika 2014. GRATULACJE! Trzecie miejsce zajął Daniel Suyunc, czwarte Jędrek Pacek, a piąte Dawid Urban.
Kategoria do lat 14: tu było od początku jasne. Równo grająca przez cały cykl turniejów Julia Górnicka zwycięsko wyszła z grupy, wygrywając z Emilią Bielewicz-Dubiec 6/4, z Weroniką Darowską 6/4 i z Natalią Kwaśny 6/4. Dopisała sobie odpowiednią ilość punktów i została Mistrzynią Wielkiego Szlemika 2014. GRATULACJE! Drugie miejsce zajął Czarek Horbacz, a trzecie Kuba Łuczak. Bardzo dobrze radziła sobie w tym turnieju Weronika Darowska (wygrała 2 mecze) i ostatecznie zajęła miejsce 5.
Kategoria zaawansowana – w meczu decydującym o miejscu pierwszym w ogólnej klasyfikacji dał znać o sobie ubiegłoroczny zwycięzca Krzysztof Pietrończyk. Pokonał królującą po 3 turniejach Alicję Topolewską 6/4 i po raz drugi został zwycięzcą „Wielkiego Szlemika 2014". GRATULACJE! Trzecie miejsce zajął Marek Martynowicz. W tej kategorii pojawili się nowi zawodnicy: Mikołaj Furman i Wiktoria Enenkiel. Jednak ich obecność i niewątpliwie świetna gra - nie wpłynęły na końcowy bilans turniejowy.

Organizator - Szkoła Tenisa Ziemnego Iwona Kowalska-Arteniuk składa serdeczne podziękowania dla Burmistrza Międzyrzecza za objęcie patronatem turnieju, Stowarzyszenia Sportowego MOSiW za udostępnienie kortów, wszystkim uczestnikom i rodzicom za udział w turnieju.

WIELKI SZLEMIK 2014 ZAKOŃCZONY!!! DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!