Menu
Koncert Transu

Koncert Transu

Kwietniowy koncert Zespoł...

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

XIII Memoriał Edwarda Jancarza

No to jedziemy, poniżej z...

Artrosis na żywo

Artrosis na żywo

 Duże instrumentariu...

Koncert Artrosis

Koncert Artrosis

Artrosis – polski zespół ...

DAS MOON w pełni

DAS MOON w pełni

Klub Muzyczny „Kwinto” w ...

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

DAS MOON ponownie w Międzyrzeczu!

Muzycy z nie zapomnianego...

Prev Next

Kolejna edycja festiwalu Muzyka w Raju 16 - 24 sierpnia 2014

Kolejna edycja festiwalu Muzyka w Raju 16 - 24 sierpnia 2014

Już w najbliższą sobotę inauguracja XII edycji festiwalu „Muzyka w Raju" w Paradyżu. Przez 9 dni będziemy mogli uczestniczyć w 27 koncertach (3 każdego wieczoru), które poświęcone będą przede wszystkim, choć nie wyłącznie, muzyce barokowej i średniowiecznej.

Wśród wykonawców festiwalu, obok postaci w Paradyżu doskonale znanych, pojawią się muzycy, którzy jeszcze nigdy tutaj nie gościli. Jak co roku, dzięki współpracy z Radiem Zachód Zielona Góra oraz Programem 2 Polskiego Radia część koncertów będzie transmitowana w sposób tradycyjny, ale także za pośrednictwem Internetu.

Chcielibyśmy poinformować, że ze względu na trwające prace konserwatorskie, na odbywające się w paradyskim kościele próby otwarte dla publiczności rozpoczną się 16 sierpnia. Przepraszamy za zmiany.

Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące programu oraz wykonawców festiwalu znajdują się na naszej stronie internetowej: www.muzykawraju.pl

Tam również publikowane są wszelkie informacje dotyczące rezerwacji biletów oraz sugestie, jak najłatwiej dotrzeć do Paradyża.

Fundacja Muzyki Dawnej „Canor"

PROGRAM NA NAJBLIŻSZY WEEKEND

Dzień 1 sobota 16 sierpnia 2014| Koncert 1 (1) - 19:00

Wykonawcy:
Les Ambassadeurs:
Alexis Kossenko – flet, kierownictwo muzyczne
Zefira Valova – skrzypce
Fabien Roussel – skrzypce
Rebecca Rosen – wiolonczela
Matthieu Boutineau – klawesyn
Program:
Po niemiecku...

Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
Concerto di camera g-moll na flet prosty, dwoje skrzypiec i b.c., TWV 43:g3
(Allegro), Siciliana, Bourrée, Menuet

Johann Georg Pisendel (1687 – 1755)
Sonata c-moll na skrzypce i b.c.
Adagio, Allegro, Largo, Allegro assai

Georg Philipp Telemann
Fantazja e-moll na flet solo, TWV 40:9
Largo, Spirituoso, Allegro

Georg Philipp Telemann
Kwartet e-moll ze zbioru „Tafelmusik" na flet, skrzypce, wiolonczelę i b.c., TWV 43:e2
Adagio, Allegro, Dolce, Allegro

Carl Philip Emmanuel Bach (1714 – 1788)
Sonata triowa c-moll „Sanguineus und Melancholicus" na dwoje skrzypiec i b.c., Wq 161a
Allegretto-Presto, Adagio, Presto

Johann Joachim Quantz (1697 – 1773)
Sonata triowa D-dur na flet, skrzypce i b.c.
Allegro, Larghetto, Vivace

Koncert fletowy D-dur na flet, dwoje skrzypiec i b.c.
Allegro assai, Grave, Allegro

 Dzień 1 | Koncert 2 (2) - 20:45

Wykonawcy:
Maria Sanner – śpiew
Bolette Roed – flety proste
Hager Hanana – wiolonczela
Teodoro Baù – viola da gamba
Joanna Boślak-Górniok – klawesyn
Program:
Henry Purcell (1659 – 1695)
Music for a while

Anonim
Greensleeves Ground (ze zbioru „The Division Flute”)

Henry Purcell
I attempt from love's sickness

Anonim
Tollets ground (ze zbioru „The Division Flute”)

Henry Purcell
What can we poor females do

Christopher Simpson (1602/6 – 1669)
Prelude – Division nr 7 (ze zbioru „The Division Violist”)

Henry Purcell
From Rosy Bowers (z „Don Quixote”)

Daniel Purcell (ok. 1664 – 1717)
Sonata F-dur na flet prosty
Adagio, Largo, Allegro, Adagio, Giga

Henry Purcell
If music Be the Food of Love
Come, Ye sons of Art Away

A New Ground
How sweet it is to love
A ground in Gamut
There’s Not a Swain (z „Rule a Wife and Have a Wife”)

Sefauchi’s farewell
O Solitude

Evening hymn

Dzień 1 | Koncert 3 (3) 22:15

Wykonawcy:
La Mouvance:
Christine Mothes – śpiew
Nelly Sturm – flet prosty
Karen Marit Ehlig – fidel
Program:
Miłość bez nadziei

Heinrich von Meissen (Frauenlob) (ok. 1260 – 1318)
Der Mynnekliche Leych

Meister Alexander (II poł. XIII w.)
Des wildyn allexandyrs Leych

 Dzień 2 niedziela 17 sierpnia 2014 | Koncert 1 (4) - 19:00

Wykonawcy:
Teodoro Baù – viola da gamba
Dagmara Kapczyńska – klawesyn
Program:
Carl Philipp Emanuel Bach (1714 – 1788)
Solo C-dur na violę da gamba i b.c., Wq 136
Andante, Allegro, Arioso

Solo D-dur na violę da gamba i b.c., Wq 137
Adagio ma non molto, Allegro di molto, Andante

Sonata a-moll nr 1 ze zbioru „Sonat wirtemberskich", Wq 49
Moderato, Andante, Allegro assai

Trio g-moll na violę da gamba i cembalo concertato, Wq 88
Allegro moderato, Larghetto, Allegro assai

Dzień 2 | Koncert 2 (5) - 20:30

Wykonawcy:
Ground Floor:
Juliette Perret – śpiew
Elena Andreyev – wiolonczela
Hager Hanana – wiolonczela
Komalé Akakpo – salterio
Étienne Galletier – teorba
Gwennaëlle Alibert – klawesyn, organy
Program:
Jean-Baptiste Barrière (1707 – 1747)
Quatrième sonate du Quatrième Livre (G-dur)
Andante, Adagio, Allegro Prestissimo

Joseph Hector Fiocco (1703 – 1741)
Seconde lamentation du Jeudi Saint (c-moll)

Jean-Baptiste Barrière
Ciquième sonate du Deuxième Livre (G-dur)
Largo, Allegro, Adagio, Aria

Joseph Michel (ok. 1688 – 1736)
Première leçon du second jour à voix seule

Jean-Baptiste Barrière
Deuxième sonate du Trosième Livre (d-moll)
Adagio, Allegro, Aria (largo)

Joseph Hector Fiocco
Première lamentation du Jeudi Saint (g-moll)

Dzień 2 | Koncert 3 (6) - 22:15

Wykonawcy:
VivaBiancaLuna Biffi – śpiew, viola d'arco
Program:
Martin Codax (XIII w.)
Cantigas de amigo

Ondas do mar de Vigo
Mandado comigo
Mia hirmana fremosa
Ay Deus
Quantas sabedes amar
En no sagrado en Vigo
Ay ondas

Powrót na górę
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas