Menu
Kęszyca Leśna gospodarzem Dożynek Gminnych

Kęszyca Leśna gospodarzem Dożynek G…

            Kęszyca Leś...

Cash Broker Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 57:33

Cash Broker Stal Gorzów - Włókniarz…

Fotorelacja z meczu z dni...

W malinowym chruśniaku działkowym – Dożynki 2017

W malinowym chruśniaku działkowym –…

            Stosowna do...

Było militarnie za budynkiem MOK…

Było militarnie za budynkiem MOK…

            Piknik Mili...

Zapisz się na AWANS

Zapisz się na AWANS

            Zapisz si...

Bach na violę da spalla - Jesenka Balic Zunic

Bach na violę da spalla - Jesenka B…

            Wioloncze...

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

            W tym roku ...

Prev Next

Bach na violę da spalla - Jesenka Balic Zunic

            Wiolonczela da spalla – w podziemiach bastei zamkowej w Międzyrzeczu, w koncercie z cyklu „Przedsionek Raju”. Violoncello da spalla - instrument ponownie „odkryty” kilkadziesiąt lat temu, starannie odtworzony według wzorów na starych rycinach. Na nich grał, czy na niego komponował, swoje Suity - Jan Sebastian Bach. Tak (pozornie) trudne do wykonania dla muzyków na innych instrumentach smyczkowych. Jesenka Balic Zunic skrzypaczka z Chorwacji,

Czytaj dalej...

Kim ja jestem – warsztaty teatralne

+            To zadanie dla nich na dzisiaj. Warsztaty teatralne z Izabelą Spławską - instruktorem teatralnym, reżyserką spektakli, z których wiele zdobyło nagrody i wyróżnienia na konkursach ogólnopolskich. 3. dzień warsztatów. Szkoda, że ostatni…

Czytaj dalej...

Przedsionki Raju w Międzyrzeczu…

            W tym roku aż trzy koncerty organizatorzy – Fundacja Cannor, planują przeprowadzić w Międzyrzeczu i jego okolicach. Kościół p.w. św. Wojciecha był pierwszym z tych miejsc.  

Czytaj dalej...

Opowieści Stołuńskie Pawła Jakuba Sochackiego

            Każda osada, miejsce życia społeczności, zasługuje na swoją opowieść. Wielowątkową i dobrze przemyślaną. Ustne opowieści krążą nieustannie – dowcipy, wspomnienia. Zawierają w sobie przeszłość i teraźniejszość. Najlepiej jednak jest jak historia, zwłaszcza lokalna, jest spisana, jak ktoś ją spisze, twierdzi autor „Opowieści Stołuńskich” Paweł J. Sochacki. Ludzka pamięć jest ulotna, gubi ważne opowieści, innym nadaje subiektywny sens.

Czytaj dalej...

Poezja na Głębokim

            Festiwale poezji przeniosły się – razem z osobą ks. Jacka Błażkiewicza - z (równie pięknych) plenerów Kęszyckich na urokliwą plażę Ośrodka Głębokie. Za ksiądzem, krzewicielem słowa wiązanego w naszej okolicy, podążyły grupy fanów jego wieloletniej działalności społecznej, kulturalnej w Kęszycy Leśniej, gdzie był proboszczem. Teraz ks. Jacek pracuje w Międzyrzeczu, a my mamy bliżej na Festiwal Poezji…

Czytaj dalej...

XV Muzyczne Spotkania z Folklorem

            Po raz XV wieś Pieski gości – jest gospodarzem – Muzycznych Spotkań z Folklorem. Niezmiennie dobry, często wysoki poziom artystyczny wydarzenia wyrobiło markę temu festiwalowi. Z okolicy - to zaledwie parenaście minut drogi samochodem od Międzyrzecza, i z dalszych miejsc, co roku zjeżdża na nie grono fanów. Spotkania są co roku w niedzielę, to doskonały czas na wypoczynek w gronie znajomych, i na atrakcje w postaci występów zespołów śpiewaczych i ludowych.

Czytaj dalej...

Lubuski Weekend Gitarowy – z dzwonkami w tle…

            Ostatni koncert w XVI Edycji Lubuskich Weekendów Gitarowych. W tym roku, do tej pory, głównie składał się z prezentacji laureatów konkursów szkolnych uczących się w naszej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Miedzyrzeczu. Koncerty odbyły się w sali wiejskiej w Bukowcu i w Szkole Podstawowej w Kaławie.

Czytaj dalej...

Międzynarodowy Plener Plastyczny

            Międzyrzecz 2017’. Międzynarodowy Plener Plastyczny zorganizowany przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury na Ośrodku Głębokie. Wernisaż Galerii 30’ Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.

Czytaj dalej...

Scena Młodzieżowa PRO ARTE – najlepsze spektakle…

            Finał wojewódzki. PRO ARTE Sceny Młodzieżowej, organizowane przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze – w sali kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, współorganizatora. Wybrane najlepsze spektakle… uczta dla teatromanów…

Czytaj dalej...

Trans tańczy dla międzyrzeczan

            Po licznych wojażach, po kraju i zagranicą, występach na antenie TV, zebrawszy pokaźny, wprost imponujący zestaw nagród i wyróżnień - wśród nich tytuł Mistrza Świata (2015 i 2016 r.), Zespół Taneczny „Trans” znowu – w sali kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury - występuje dla międzyrzeczan.

Czytaj dalej...

Czesław Niemen – nie tylko muzyk, kompozytor

            Dyskusyjny Klub Książki tym razem gościł Jana Edwarda Czachora, autora książki o „Czesławie Niemienie (Wydrzyckim) w Świebodzinie”, słynnym wokaliście, kompozytorze, multiinstrumentaliście i autorze tekstów, autorze poezji.

Czytaj dalej...

Eko Serial Show – o świecie zanieczyszczonym

Ekosystem. „Eko Serial Show”… Grupa Teatralna „Oczy-wiście”, instruktor: Izabela Spławska. Zespół: Kuba Potyrcha, Julianna Cap, Maria Krawiec, Szymon Michalak – współreżyseria i scenariusz, Julia Sycz, Julia Dajworska, Jan Szczurek.

Czytaj dalej...

Wielka Gdyba

Krystaliczny spektakl Izabeli Spławskiej, gdzie głównym tematem jest DZIECKO i jego świat. Bez pobocznych wątków, świat dziecka, przez Niego widziany – i osądzony... Zabierzmy dziecko z jego świata, a zostanie pustka, która wsysa… To właśnie byłoby, GDYBY… To właśnie stałoby się z krainą dzieciaków, gdyby zabrać Ich z tej krainy.

Czytaj dalej...

Pieśń jest pamięcią

 226 Rocznica uchwalenia Konstytycji 3 Maja, z tej okazji – wielka, artystyczna, celebracja wydarzenia, w sali widowiskowo–kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „Piękna nasza Polska cała”. Oglądaliśmy ich dzięki zaproszeniu ze strony dowódcy 17 WBZ płk Piotra Malinowskiego i burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Info for bonus Review William Hill here.

Polecane

Gminy

O nas

Znajdź nas